O KANCELARII

Kancelaria radcy prawnego "Casus Fortuitus" założona została w 2008 roku przez radcę prawnego Łukasza Garusa (kt 2601) i oparta jest głównie na doświadczeniu i wiedzy założyciela.

Radca prawny Łukasz Garus - studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim ukończone w 1999 r. z oceną bardzo dobrą. Głęboka wiedza teoretyczna połączona z rozległą praktyką w różnych dziedzinach prawa pozwoliła na uzyskanie wszechstronnych kwalifikacji jeszcze przed rozpoczęciem aplikacji radcowskiej w OIRP Katowice, która to jednak aplikacja jest niezbędnym fundamentem zawodowym prawnika.

Praca w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach pozwoliła na pogłębienie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz prawa administracyjnego, a także postępowania administracyjnego, co było przydatne w dalszej pracy w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu. Zainteresowanie sprawami publicznymi, lokalnymi oraz samorządem terytorialnym zaowocowały uzyskaniem mandatu radnego miejskiego w Tarnowskich Górach, co z kolei pozwala na dalsze pogłębianie wiedzy z zakresu samorządu terytorialnego i administracji oraz wykorzystania jej przy podejmowaniu decyzji, tak by były one z pożytkiem dla miasta. Równolegle z powyższym odbywało się pogłębianie wiedzy w zakresie obsługi podmiotów gospodarczych, co rozpoczęło się w roku 2001 i trwa do dziś. Doświadczenia zawodowe były zdobywane w Kancelarii Komornika w Tarnowskich Górach, dwóch kancelarii prawnych w Bytomiu, firmie windykacyjnej w Zabrzu oraz firmie transportowo-budowlanej z siedzibą w Wieszowej, realizującej wielkie kontrakty przy budowie autostrad i obiektów wielkopowierzchniowych. Pozwoliło to na uzyskanie specjalistycznej wiedzy, m.in. związanej z windykacją roszczeń, zawieraniem i realizacją umów, w tym w szczególności umów leasingowych.

Kancelaria stale się rozwija nawiązując współpracę w wieloma radcami prawnymi, aplikantami, prawnikami oraz specjalistami z innych dziedzin, m.in. z zakresu medycyny, budownictwa, pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i informatyki.

Obecnie kancelaria współpracuje z następującymi osobami.

 1. radca prawny Klaudiusz Brodziak
 2. radca prawny Katarzyna Słabosz
 3. adwokat Mariusz Augustynowicz
 4. specjalista z zakresu zamówień publicznych Marek Kuczka
 5. tłumacz przysięgły języka angielskiego Alina Gałbas
 6. kierownik sekretariatu Wioleta Garus

oraz z innymi specjalistami z zakresu motoryzacji, medycyny, budownictwa, informatyki, w zależności od wymagań danej sprawy.

Praca

Kancelaria poszukuje:

 1. aplikantów radcowskich i adwokackich
 2. lub absolwentów prawa

Wymagania:

 1. Dyspozycyjność,
 2. Rzetelność i odpowiedzialność,
 3. Biegła obsługa komputera i programów prawniczych,
 4. Erudycja.

Mile widziane:

 1. zdany egzamin na aplikację,
 2. prawo jazdy i własny samochód.

Aplikacje zawierające CV wraz ze zdjęciem i listem motywacyjnym prosimy kierować na adres: kancelaria@radcaprawnygarus.pl lub lukgar@wp.pl w tytule "PRACA".

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Kancelaria Radcy Prawnego Kancelaria Radcy Prawnego Kancelaria Radcy Prawnego
Kancelaria Radcy Prawnego Kancelaria Radcy Prawnego Kancelaria Radcy Prawnego
Kancelaria Radcy Prawnego Kancelaria Radcy Prawnego Kancelaria Radcy Prawnego
Kancelaria Radcy Prawnego Kancelaria Radcy Prawnego Kancelaria Radcy Prawnego
Kancelaria Radcy Prawnego